Genel

Girişimciler İçin En Faydalı Mobil Uygulamalar

Girişimciler için olmazsa olmaz uygulamaları derledik. Çağımızda işler ve işleyişler giderek daha fazla dijitalleşmekte. İşleyişin takibi dijital dünyanın ilerleyiş hızına ayak uydurmalı. İşleyişi yönetmek ve olayları organize etmek için teknolojinin her kolunda nimetlerinden faydalanmak büyük hız kazandırır.

Gerçekleştirilen satışların ya da pazarlamanın kişisel becerilerin yanı sıra teknolojinin desteğiyle oluşturulması, pozisyonu öne geçirmek için önemli bir adım. Bu adımda girişimciler için en faydalı mobil uygulamalar karşımızı çıkıyor.

İşte bu uygulamalardan bazıları;

  • Skype
  • Evernote
  • Headspace
  • Linkedin
  • Dropbox

Skype

Girişimcilerin mobil uygulamaları arasına dahil etmeleri gerene bir uygulama olan Skype; her yerde ücretsiz olarak çağrı kaydetme, çağrı yapma görüntülü görüşme olanaklarıyla güzel avantajlar sunuyor. Toplantı düzenlemenizi bile sağlıyor. Bu mobil uygulama özellikle sık seyahat eden girişimciler için ilk sırada yer alıyor. Dünya çapını kapsayan hizmetiyle Skype bir milyonu aşkın ücretli Wİ-Fİ’ye bağlanıyor.

Evernote

Dijital pazarlamanın ortak noktası olan bu uygulama pek çok dijital girişimcinin önemsemesi gerenken bir ayak. Mobil cihazınızın işletim sistemi ister Android olsun ister İOS, bu uygulamanın kurulumunda problem yaratmıyor.

Ücretsiz olması uygulamanın avantajlarından. Bir başka avantaj noktası da düşüncelerinizi kaydedip farklı başka bir cihazdan paylaşmanıza imkan veriyor olması. Yapılacaklar listesi oluşturmanızı, farklı cihazlarınız arasında senkronize olabiliyor olması bütün bu özellikler bu uygulamayı not alma uygulamaları arasında ilk sıralara taşıyor.

Headspace

Girişimcinin tüm çalışma azmini ve içindeki enerjinin yükselmesi konusundan sorumlu bir uygulama olan Headspace ihtiyaç duyulan meditasyonu en modern şekilde ulaştırıyor. Adeta performans sorumlusu olarak çalışıyor.

Sürdürülen o yoğun hayatın içine kısacık bir mola ekleyip yeniden odaklanmış ve zihnen tazelenmiş bir his için destekte bulunuyor. 10dk süren ve her gün tekrarlanan rahatlamayı sunan bu uygulama sesli uyarıları yardımıyla kullanıcını yönlendiriyor.

Linkedin

Kişinin kariyerinin ve işinin bir üst seviyeye taşınması konusunda aracı bir uygulama. Kullanım kolaylığı ile hızlı erki yaratmayı sağlıyor. En doğru bağlantıyı bulup iletişime geçmek için doğru bir kaynak ortamı yaratıyor.

Dropbox

Mobil cihazın içerdiği kayıtlı veri ve dosyaları periyodik düzende bulut ortamına depolanmasını ve arzu edilen zamanlarda kolayca erişilip paylaşılmasını sağlayan bir uygulama. Telefon, bilgisayar ya da tablet ile veri görüntüleme imkanı sunuyor.

Alıntı: Kaizen Medya